You are here: Home > Bez kategorii > Wieczór w cukierni.

Wieczór w cukierni.

Dla par zakochanych szukających dyskretnego miejsca do wspólnych zwierzeń nie ma lepszego wyboru niż cicha cukiernia. To miejsce ma wiele plusów – nie przeszkadza tłok ani muzyka. Nie widać też pijanych bądź niedyskretnie zachowujących się osób. Do picia można wybrać kilka ciekawych propozycji. Świetnym wyborem będzie gorąca czekolada – napój, którego przyrządzenie w domu jest dosyć kłopotliwe. W żadnym wypadku nie powinna być to czekoladopodobna substancja z torebki. Czekolada pozwala na delektowanie się ziarnami kakaowca najwyższej jakości – smak jest o wiele wyraźniejszy niż w przypadku tabliczki. Smak ciastek podkreśla także czerwone wino, najlepiej wytrawne bądź półwytrawne. Słodkie będzie stanowiło przesadę. Nie zabraknie również amatorów na kawę. Każdy z nas ma swoją ulubioną wersję małej czarnej, ale warto eksperymentować. Dla przykładu kawa Irish Cream, z dodatkiem whisky, pozwoli zakochanym na łatwiejsze zbliżenie się. Kawę można parzyć na tysiące sposobów, jednak pozostaje ona tylko dodatkiem do ciastek oraz deserów. W lecie lepszym wyborem od ciężkostrawnych kremówek będą desery lodowe. Im piękniej udekorowany półmisek z lodami, tym lepszy ich smak. Bardzo dobrze sprawdzają się lody z dodatkiem galaretki, karmelu czy owocowego sosu. Najważniejsze jest to, by deser lodowy został suto przyozdobiony owocami.

Ciastka są wyznacznikiem jakości cukierni. Jeśli trafimy na wyrób, który leży długo na witrynie, należy zmienić lokal. Ciastka powinny smakować tak jak w domu. Najlepsze są te lekkie, z dużą porcją owoców, ewentualnie z polewą. W lecie lepiej unikać ciast z masą. [więcej w: gruby benek zabrze, u daniela banino, jedzenie w proszku fortuniada ]

Zakup ciast w cukierni może być także dobrą opcją, gdy planujemy spędzić wieczór w domu. Dobra cukiernia pomoże nam – zasugeruje dowóz ciasta do domu. Warto zwrócić uwagę, czy takie ciasto będzie przechowywane w czasie transportu w chłodni. Czasem można zamówić ciasto telefonicznie, a potem odebrać świeże w lokalu. Dzięki temu mamy pewność, że kupujemy produkt najwyższej jakości.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: gruby benek zabrze jedzenie w proszku fortuniada u daniela banino